Jak wybrać kwas hialuronowy w tabletkach? Właściwości, działanie, efekty stosowania kwasu hialuronowego w tabletkach

Jak wybrać kwas hialuronowy w tabletkach? Właściwości, działanie, efekty stosowania kwasu hialuronowego w tabletkach

Kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych istniejących makroskładników. Należy on do grupy polisacharydów. Budowa tego bipolimera jest niezwykle prosta, zaś struktura identyczna zarówno u ludzi, jak i u zwierząt, czy nawet bakterii. Hialuronian wykazuje mnóstwo kluczowych funkcji i właściwości dla ludzkiego organizmu, występując w trzech różnych postaciach – małocząsteczkowej, średniocząsteczkowej oraz wielkocząsteczkowej. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej higroskopijnych cząsteczek występujących naturalnie na świecie, gdyż ma ona zdolność wiązania wody w aż 1000 razy większej dawce niż jej masa. Najwięcej kwasu hialuronowego w ciele człowieka, bo aż 50 procent, znajdziemy w skórze. Pozostałe miejsca, gdzie występuje hialuron to m.in.: mięśnie, stawy, serce (mięsień sercowy), układ limfatyczny, nerki, mózg, struny głosowe, itd.

 

Możliwe jest podniesienie poziomu kwasu hialuronowego w organizmie, stosując odpowiednią dietę, bogatą w produkty wspierające jego działania i regulację, jednak, szczególnie kiedy odczuwamy braki tego składnika, powinniśmy zainteresować się jego suplementacją, mogącą przynieść nam ogrom świetnych rezultatów. Bardzo popularną formą wśród dostępnych produktów zawierających hialuron, jest postać tabletek. Zatem, jak stosować kwas hialuronowy w tabletkach? Jaki wybrać? Jakie są efekty? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

 

Kwas hialuronowy w tabletkach - czym się charakteryzuje i dla kogo jest kwas hialuronowy w tabletkach?

Kwas hialuronowy to tzw. glukozaminoglikan – składnik wiążący wodę, odpowiadając za właściwe nawilżenie skóry, gdzie występuje go najwięcej, bo aż połowa hialuronu zawartego w organizmie człowieka. Szczególnie w połączeniu z kilkoma innymi składnikami, m.in. z kolagenem czy witaminą C, współdziała istotnie wpływając na wiele funkcji i narządów niezbędnych nam do codziennego funkcjonowania.

 

Wraz z wiekiem, zmniejsza się naturalna produkcja kwasu hialuronowego w organizmie człowieka. Już około 25. roku życia, jego synteza zaczyna mieć mniej sprawny przebieg, co najbardziej uwidacznia się w postaci gorzej nawilżonej, wiotkiej skóry tracącej elastyczność, gęstość i „uniesienie”, zyskującej zaś pierwsze zewnętrzne oznaki starzenia w postaci bruzd czy zmarszczek.

 

Dla kogo przeznaczony jest kwas hialuronowy w tabletkach? Efektywność działania suplementów diety zawierających hialuron w tej właśnie formie, jest bardzo wysoka. Oczywiście, w tym przypadku kluczowe jest przestrzeganie dziennych dawek wskazanych przez producenta. Kwas hialuronowy w formie tabletek świetnie się wchłania, oddziałując jeszcze lepiej niż inne postacie tego składnika na różne obszary naszego organizmu oraz całą powierzchnię skóry. Również w tej formie może skuteczniej łączyć się z innymi cennymi elementami oraz witaminami, dzięki którym poprawia się jego wchłanialność, np. z kolagenem.

 

Jak stosować kwas hialuronowy w tabletkach?

 

Efekty stosowania kwasu hialuronowego w tabletkach są zauważalne i odczuwalne już po niedługim czasie, a jeżeli jesteśmy cierpliwi i regularni, możemy po kilku miesiącach spodziewać się naprawdę zadowalających, długotrwałych rezultatów. Taka forma podania hialuronu, ma szereg korzyści, dzięki czemu obecnie często wybierana jest zamiast kosztownych, niekiedy inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, przede wszystkim w celu spłycenia zmarszczek oraz bruzd, by przywrócić skórze zdrowszy, młodszy, promienny wygląd.                                                                                             

 

Producenci suplementów diety zawierających kwas hialuronowy podają różne wytyczne co do ich stosowania. Produkty mające w składzie hialuron znajdujące się w naszym sklepie, zalecamy przyjmować dwa razy w ciągu doby po dwóch różnych posiłkach. Istotne w tym przypadku jest również popicie tabletek sporą ilością wody.

 

Kwas hialuronowy w tabletkach – efekty stosowania

 

Pierwsze efekty przyjmowania suplementów diety zawierające kwas hialuronowy, można zauważyć niemalże natychmiastowo. Początkowe rezultaty widoczne są w postaci poprawy kondycji skóry. Jednak, aby ujawniło się pełne spektrum oddziaływania hialuronu na nasz organizm, należy cierpliwie poczekać okres mniej więcej kilku tygodni, suplementując kwas hialuronowy codziennie.

 

Efekty przyjmowania kwasu hialuronowego w postaci tabletek mogą być następujące:                       

 

 • efekty w medycynie                                

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest od wielu lat w medycynie. Naukowcy ciągle odkrywają jego potencjał do walki z kolejnymi schorzeniami i problemami zdrowotnymi. Hialuron wykorzystuje się w wielu dziedzinach medycyny: reumatologii, okulistyce, ginekologii, dermatologii, chirurgii, stomatologii, otolaryngologii, medycynie estetycznej czy urologii. Przynosi świetne efekty w pomocy leczenia kilku chorób, np. schorzeń związanych z wątrobą, przypadłości reumatycznych czy niektórych nowotworów.

 

 • efekty dla skóry

 

Hialuronian sodu ma najistotniejszą rolę dla nawilżenia skóry. Kiedy utrzymujemy jego odpowiedni poziom w okresie po około 25. roku życia, widoczne są niezaprzeczalne efekty na skórze, w postaci poprawy jej nawilżenia, elastyczności, sprężystości, gęstości, wygładzenia powierzchni naskórka, ukojenia, szybszej regeneracji. Stosując suplementy diety z wysoką dawką kwasu hialuronowego, możemy wyjątkowo opóźnić pojawianie się pierwszych oznak starzenia, w postaci zmarszczek, bruzd czy wiotkich fragmentów skóry.

 

 • efekty dla włosów

                                                                                                                                                                                                                                     

Kwas hialuronowy to również remedium dla potrzebujących dodatkowego nawilżenia włosów. Potrafi on odbudować zniszczone pasma, nadać im blasku i miękkości. Ponadto, hialuron przyczynia się do widocznego przyspieszenia ich wzrostu, z czego często korzystają kobiety pragnące zapuścić włosy.

 

Sumienna, długotrwała suplementacja kwasu hialuronowego w tabletkach, przynosi bardzo wiele korzyści i efektów, zarówno typowo zdrowotnych, jak i dla naszego wyglądu zewnętrznego. Największą wartość hialuronowi przypisuje się za to, jak wspaniale potrafi oddziaływać na skórę i dzięki temu ją nawilżać, odżywiać i uelastyczniać, ukazując również właściwości anti-aging.

 

Ewentualne skutki uboczne przyjmowania kwasu hialuronowego   w tabletkach

 

Ryzyko przedawkowania kwasu hialuronowego nie jest wysokie. Zazwyczaj stosowanie produktów go zawierających przebiega pomyślnie, bez zdarzeń niepożądanych, jednak jak w przypadku wszystkich suplementów diety, może wystąpić kilka skutków ubocznych.

Negatywne skutki uboczne suplementowania kwasu hialuronowego w tabletkach mogą być następujące:

 • bóle lub/i zawroty głowy
 • mrowienie, swędzenie w ciele
 • obrzęk
 • rzadziej – różnego typu reakcje alergiczne.                                      

 

Stosowania kwasu hialuronowego w tabletkach nie zaleca się kobietom będącym w ciąży i karmiącym piersią, a także osobom z zaburzeniami pracy tarczycy, z problemami związanymi z krzepliwością krwi, oraz po przebytych, wyleczonych nowotworach, ponieważ nie istnieje jeszcze wystarczająca ilość badań dotycząca kwestii bezpieczeństwa tego typu preparatów w powyższych sytuacjach.

 

Przed spożyciem suplementów diety zawierających kwas hialuronowy należy niezwłocznie zapoznać się z treścią zamieszczoną na opakowaniu oraz stosować się do zaleceń producenta. Nie należy nigdy przekraczać dopuszczalnej dawki dziennej określonej przez producenta danego produktu.                                                                                                                    

 

Dla kogo polecamy kwas hialuronowy w tabletkach?

 

Kwas hialuronowy w tabletkach polecany jest osobom, które pragną w sposób szczególny zadbać o jakość i poziom nawilżenia swojej skóry. Szczególnie warto wdrożyć jego suplementację po 25. roku, tak aby uzyskać dodatkowe działanie przeciwstarzeniowe. Ponadto, po hialuron warto sięgnąć, jeśli dążymy do poprawy kondycji naszych włosów. Kwas hialuronowy ma również szereg właściwości prozdrowotnych, dzięki którym polecany jest m.in.: osobom mającym problemy ze stawami, schorzenia natury ginekologicznej (np. infekcje dróg rodnych), przy zabiegach okulistycznych (np. na zaćmę, jaskrę), oraz dla sprawniejszego gojenia się ran i kojenia stanów zapalnych. Kwas hialuronowy może także hamować rozwój niektórych nowotworów.

 

Kwas hialuronowy warto suplementować, jeśli pragnie się wielowymiarowo zadbać o swoje zdrowie i ciało. Ma on wiele zastosowań, dzięki którym jest jednym z najbardziej pożądanych i popularnych składników, używanym zarówno w postaci doustnych suplementów diety, jak i w produktach do stosowania zewnętrznego – kremach czy serach.

 

Jak długo stosować kwas hialuronowy w tabletkach? Czy warto robić przerwy w suplementacji kwasu hialuronowego w tabletkach?                                                    

Aby zauważyć i odczuć wyraźne efekty stosowania kwasu hialuronowego w tabletkach, należy suplementować preparaty go zawierające regularnie i sumiennie. Pierwsze rezultaty pojawiają się szybko, jednak do uzyskania pełnych efektów, należy przyjmować go przez okres kilku tygodni do trzech miesięcy. Po takim czasie można zrobić przerwę wynoszącą np. miesiąc lub dwa, jednak według niektórych źródeł nie jest to konieczne.

 

Czy kwas hialuronowy w tabletkach można stosować wraz z innymi suplementami?

 

Odpowiedź brzmi: tak. Kwas hialuronowy tworzy genialne połączenie razem z kolagenem i/lub witaminą C. Taki zestaw występuje na rynku suplementów diety niezwykle często, gdyż powyższe składniki usprawniają i ulepszają nawzajem swoje wchłanianie, ukazując jeszcze bardziej wielowymiarowe i dogłębne oddziaływanie dla organizmu oraz skóry, niż stosowane pojedynczo.

 

Jaki kwas hialuronowy w tabletkach wybrać? Poznaj suplementy z kwasem hialuronowym w tabletkach z oferty naszego sklepu -  Intenson.pl

 

Pierwszym wartym uwagi produktem z naszego sklepu, zawierającym kwas hialuronowy, jest Kwas hialuronowy – 100mg. Ten suplement diety dostępny w ofercie naszej marki charakteryzuje się wysoką zawartością hialuronu w jednej tabletce. Działa przede wszystkim na skórę, wpływając na nią w sposób odmładzający, uelastyczniający, łagodzący, nawilżający i napinający. Zalecana dzienna dawka kwasu hialuronowego – 100mg wynosi dwie tabletki na dobę, po posiłkach, popijane dużą ilością wody.

 

Kolejnym produktem z kwasem hialuronowym w składzie, który znajdziecie w naszym sklepie internetowym, jest Kolagen morski Better skin + witamina C + kwas hialuronowy. Suplement ten wykazuje wielowymiarowe działanie, gdyż wzbogacony jest o kilka przemyślanych składników, oddziałujących świetnie na naszą skórę: kolagen rybi, kwas hialuronowy, cynk, OPC, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy i sole magnezowe. Dzięki takiemu doborowi elementów, kolagen morski Better Skin to remedium na problemy skórne, pierwsze oznaki starzenia, suchość czy brak blasku na powierzchni naszej skóry. Zaleca się spożywanie dwóch tabletek dziennie po posiłkach, popijając sporą ilością wody.

 

Następny produkt zawierający kwas hialuronowy z oferty marki Intenson to Kolagen morski Better Hair + witamina C + kwas hialuronowy. Oprócz kolagenu morskiego, suplement ten zawiera szereg składników dobranych pod kątem szczególnego zadbania o kondycję włosów i skóry głowy. Są wśród nich: kwas hialuronowy, witamina C, ekstrakt ze skrzypu polnego, cynk i biotyna, czyli witamina B7. Dzięki jego sumiennemu stosowaniu, już po kilku tygodniach przyjmowania tabletek możemy ogranić lub całkowicie wyeliminować wypadanie włosów, dodać im objętości, blasku, sprężystości i pozbyć się problemu rozdwajania końcówek. Zasady co do suplementacji (kiedy i w jaki sposób) są identyczne, jak w przypadku dwóch poprzednich produktów.                         

 

Kolejny produkt dostępny na stronie Intenson.pl, który zawiera kwas hialuronowy w formie tabletek, to Kolagen ANTI-AGE + kwas hialuronowy + witamina C. Dzięki stosowaniu tego trójskładnikowego suplementu diety, możemy opóźnić procesy starzenia się naszej skóry, kości czy stawów. Warto wdrożyć go do swojej suplementacji już mniej więcej po ukończeniu 25. roku życia. Trio w składzie kolagen, kwas hialuronowy oraz witamina C daje świetne rezultaty przeciwstarzeniowe, a składniki te usprawniają nawzajem swoje wchłanianie i oddziaływanie.

 

Ostatnim produktem z oferty marki Intenson, który zawiera hialuron w tabletkach, jest Kolagen morski + kwas hialuronowy + witamina C. Posiada on w swoim składzie trzy, świetnie wpływające na nasze zdrowie, samopoczucie oraz wygląd zewnętrzny, komponenty – kolagen rybi, hialuron oraz witaminę C. Dzięki takiemu trio, wspieramy wszechstronnie procesy zachodzące w naszym organizmie i zyskujemy naturalny efekt upiększenia skóry, włosów oraz paznokci.

 

Bibliografia

 1. Czajkowska D., Milner-Krawczyk M., Kazanecka M., Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie, Biotechnology and Food Science, 2/2011
 2. Wilk – Jędrusik, Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna. Rozprawa doktorska, Katedra i Zakład Naturalnych Surowców Leczniczych i Kosmetycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Poznań 2013
 3. Olejnik, J. Gościańska, I. Nowak, Znaczenie kwasu hialuronowego w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej, „Chemik”, nr 66 (2) 2012
 4. Olczyk Paweł, Komosińska – Vassev Katarzyny i inni, Hialuronian – struktura, metabolizm, funkcje i rola w procesach gojenia, PHMD, Katowice, 2008