Witamina C w walce z koronawirusem – wyniki badań zespołu medycznego

Witamina C w walce z koronawirusem – wyniki badań zespołu medycznego

Zespół medyczny z drugiego stowarzyszonego szpitala Uniwersytetu Xi’an Jaotong w Chinach poinformował o udanym leczeniu pacjentów z koronawirusem witaminą C.

W komunikacie prasowym opublikowanym na stronie internetowej szpitala, zespół opisuje, w jaki sposób pacjenci cierpiący na ciężkie zapalenie wieńcowe, powikłanie nowego koronawirusa COVID-19, wyzdrowiało podczas kuracji, która była wspierana przez podawanie witaminy C w dużych dawkach.

Zespół medyczny zaleca, aby u pacjentów w stanie krytycznym i ciężkim zapaleniem płuc leczenie rozpocząć od razu po przyjęciu do szpitala. „Wynika to z faktu, że główną przyczyną śmierci pacjentów jest niewydolność krążeniowo-oddechowa spowodowana zwiększonym ostrym stresem oksydacyjnym. Kiedy wirus powoduje zwiększony stres oksydacyjny w organizmie i zwiększoną przepuszczalność naczyń włosowatych, wczesne stosowanie dużych dawek witaminy C może mieć silny efekt przeciwutleniający, zmniejszać reakcje zapalne i poprawiać funkcję śródbłonka.” – wyjaśnione zostaje w informacji prasowej.

Dzienna zalecana dawka wynosi od 50 do 100 mg na kilogram masy ciała. W przypadku ciężkich i krytycznie chorych pacjntów zaleca się wstrzyknięcie dożylne do 200 mg na kilogram masy ciała na dobę.

Badanie zostały przeprowadzone na 300 pacjentach klinicznych i opracowane przez 30 ekspertów.

*powyższy artykuł napisany jest na podstawie poniższych źródeł. W przypadku, gdy podejrzewasz, że mogłeś zostać zarażony koronawirusem postępuj zgodnie z wytycznymi na oficjalnych stronach rządowych

Źródła:

http://2yuan.xjtu.edu.cn/Html/News/Articles/21774.html

http://orthomolecular.activehosted.com/index.php?action=social&chash=0f28b5d49b3020afeecd95b4009adf4c.145&s=612f45e523cf5710d904a29f8e88699d