Jak stosować kolagen do picia, jaki wybrać? Jakie są efekty picia kolagenu?

Jak stosować kolagen do picia, jaki wybrać? Jakie są efekty picia kolagenu?

Kolagen jest rodzajem naturalnie występującego białka w organizmie ludzkim, które pełni ważną funkcję strukturalną. Oznacza to, że kolagen uczestniczy w utrzymaniu całej struktury szkieletu człowieka i jego narządów wewnętrznych. Buduje on tkanki i układy oraz wspiera procesy metaboliczne zachodzące w naszym organizmie.

 

Pozyskiwanie kolagenu z diety staje się coraz trudniejsze, ponieważ nie wchłania się on w tak dużym udziale, jak ma to miejsce w przypadku dedykowanych suplementów diety. Coraz większą popularnością cieszy się kolagen do picia. Jest to łatwo dostępna forma tego białka, która pozwala na szybkie uzupełnienie niedoborów kolagenu. Jak stosować kolagen do picia? Jakie ma efekty kolagen do picia i jaki wybrać? Odpowiedź w niniejszym artykule.

 

Kolagen do picia - czym się charakteryzuje i dla kogo jest kolagen do picia?

 

Kolagen, jak już dobrze wiadomo, jest ważnym białkiem strukturalnym w organizmie człowieka. Składa się głównie z glicyny, proliny i hydroksyproliny. Aminokwasy te tworzą potrójną helisę, która jest charakterystyczną wizualizacją kolagenu.

 

Kolagen charakteryzuje się specyficznym metabolizmem, w przebiegu którego zostaje on najpierw rozłożony na aminokwasy, które są dalej wchłaniane z przewodu pokarmowego, po czym ulegają one ponownej konwersji do kolagenu. Tak nowo utworzone białko kolagenowe trafia do tkanek docelowych.

 

Kolagen charakteryzuje się zmniejszającym się stężeniem wraz z wiekiem i natężeniem stanu zapalnego. Im więcej stresu oksydacyjnego, tym mniejsza zawartość kolagenu w organizmie. Dlatego tak ważne jest jego regularne uzupełnianie, a skutecznie umożliwia to kolagen do picia.

 

Dla kogo jest kolagen do picia? Jest to produkt głównie dedykowany osobom nie praktykującym zażywania tabletek lub kapsułek oraz tym, które nie mają w zwyczaju stosowania proszków z kolagenem do rozpuszczania i picia. Kolagen do picia, należący do grupy - suplementy z kolagenem, jest zatem mobilnym rozwiązaniem dla większości osób zainteresowanych zdrowym stylem życia i chęcią poprawy samopoczucia.

 

Jak stosować kolagen do picia?

 

Efekty stosowania kolagenu do picia są szybciej zauważalne, niż w przypadku kapsułek, czy tabletek. Dzieje się tak dlatego, że roztwór takiego preparatu szybciej dociera do jelit, skąd kolagen może być sprawnie wchłonięty i wykorzystany wedle potrzeb organizmu.

 

Kolagen do picia warto stosować do posiłków, ponieważ ich obecność sprzyja szybszemu i efektywniejszemu wchłanianiu tego składnika odżywczego. Kolagen do picia warto stosować regularnie. Organizm musi najpierw wysycić się tym składnikiem, aby zacząć odczuwać zauważalne korzyści zdrowotne. Najlepiej będzie podążać wskazówkami umieszczonymi na etykiecie produktu lub instrukcji stosowania.

 

Kolagen do picia, efekty suplementacji

 

Stosując kolagen do picia można oczekiwać pierwszych efektów po upływie około 3 tygodni. Taki czas pozwoli organizmowi na odczucie większego stężenia tego składnika.

 

Efekty suplementacji kolagenem do picia, to:

 

 • lepsza kondycja włosów, skóry i paznokci,
 • uodpornienie stawów i mięśni,
 • lepsza regeneracja organizmu,
 • złagodzenie stanów zapalnych przewodu pokarmowego,
 • wypełnienie pustych przestrzeni pod skórą,
 • ujędrnienie i poprawa kondycji struktury włosów i paznokci,
 • zapobieganie siwieniu włosów,
 • redukcja stanu zapalnego na skórze,
 • usprawnienie pracy narządów wewnętrznych,
 • poprawa samopoczucia.

 

Regularna stosowanie kolagenu do picia, niesie jak widać wiele korzyści zdrowotnych. Dotyczą one nie tylko lepszej pracy metabolicznej narządów wewnętrznych, ale też piękniejszego wyglądu skóry i zewnętrznych przydatków, jak włosy i paznokcie.

 

Skutki uboczne nadmiernego przyjmowania kolagenu do picia

 

Co prawda ryzyko przedawkowania kolagenu jest nikłe, z uwagi na fakt, że jest głównie składnik niedoborowy w przypadku wielu osób, nie mniej jednak istnieje ryzyko jego przedawkowania, jeśli stosuje się kolagen do picia w ilościach nadmiarowych.

Negatywne efekty kolagenu do picia, to:

 • wymioty,
 • mdłości,
 • problemu z ciśnieniem,
 • bóle mięśni,
 • kwaśny i nieprzyjemny smak i zapach w ustach,
 • bliznowacenie skóry i pogorszenie kondycji włosów.

 

Przed spożyciem kolagenu należy niezwłocznie zapoznać się z treścią zamieszczoną na opakowaniu oraz stosować się do zaleceń producenta. Nie należy nigdy przekraczać dopuszczalnej dawki określonej przez producenta.

 

Dla kogo polecamy kolagen do picia?

Kolagen do picia poleca się przede wszystkim osobom zestresowanym oraz zabieganym, które zmagają się z cienkimi, łamliwymi włosami, rozdwajającymi się końcówkami włosów i paznokci, cierpiącym na pogorszone samopoczucie wynikające z niedoboru kolagenu i cierpiące na stany zapalne skóry i przewodu pokarmowego.

 

Kolagen do picia warto wybrać, kiedy jest się osobą zainteresowaną zdrowym odżywianiem i naturalną suplementacją, a także regularnie ćwiczącą. Kolagen do picia pozwoli w tym przypadku uodpornić strukturę stawów i mięśni na liczne przeciążenia wynikające z forsownych sesji treningowych.

 

Kolagen do picia - opinia eksperta

Stosowanie regularnej suplementacji kolagenem do picia do skuteczna i pomocna forma uzupełniania niedoborów tego składnika. Często niestety zdarza się sytuacja, kiedy nie możemy pozwolić sobie na zbilansowanie diety w odpowiednią ilość jakościowego białka, co może rodzić różne problemy zdrowotne i pogorszyć wygląd zewnętrzny.

 

Doskonałym rozwiązaniem dla osób zabieganych i mobilnych, jest stosowanie kolagenu do picia, który zawiera odpowiednią dawkę tego składnika, jest smaczny i przy tym dostarcza do organizmu niezbędnych aminokwasów budujących tkanki i wpływających na szeroko rozumiane zdrowie i samopoczucie.

-mówi Agata Komorowska, Kierownik Działu Kontroli Jakości w Intenson.

 

Jak długo stosować kolagen do picia i czy warto robić przerwy?

Aby skutecznie wysycić organizm kolagen, należy go stosować regularnie. Suplementacja kolagenem do picia powinna trwać około 3 miesięcy, po czym, gdy organizm już będzie obrazować wspaniałe efekty stosowania kolagenu do picia, należy zrobić przerwę w jego stosowania, wynoszącą około 2 miesięcy. Po tym czasie można wznowić suplementację na nowo.

 

Czy kolagen do picia można stosować z innymi suplementami?

 

Oczywiście, że tak. Kolagen jest bardzo bezpieczny i można stosować go wraz z innymi suplementami. Warto jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym, jeżeli przyjmujesz dodatkowe leki.

 

Jaki wybrać kolagen do picia? Poznaj kolageny do picia z oferty sklepu Intenson

 

Efekty stosowania kolagenu do picia są widoczne wraz z czasem stosowania takiego suplementu. Oznacza to, że warto wybrać preparat, z którym będziemy dobrze zapoznani i trafi w nasze gusta. W ofercie sklepu internetowego Intenson, znajdują się kolagenu do picia, które charakteryzują się wysoką skutecznością, jakością produkcji oraz czystym składem. Kolagen do picia powinien charakteryzować się certyfikacją potwierdzającą jakość wykonania, posiadać czysty skład bez dodatkowych wypełniaczy i być hipoalergiczny, czyli być wolnym od laktozy, GMO, czy glutenu.

 

Kolagen do picia to rodzaj białka, które odpowiada nie tylko za utrzymywanie całej struktury organizmu, ale wpływa także na odzyskanie homeostazy przewodu pokarmowego, a co za tym idzie szeroko rozumianego zdrowia i samopoczucia. Dużo na tym zyskuje układ nerwowy, który stale jest przeciążony czynnikami stresogennymi w obecnych czasach. Kolagen do picia stanowi w tym przypadku doskonałe wsparcie. W celu redukcji stanu zapalnego, polecamy kolagen z witaminą C do picia oraz ofertę ekologicznych suplementów diety i premium superfoods, które na co dzień dostarczają niezbędną ilość składników odżywczych.

 

Bibliografia

 1. Perez-Sanchez AC, Burns EK, Perez VM, Tantry EK, Prabhu S, Katta R. Safety Concerns of Skin, Hair and Nail Supplements in Retail Stores. Cureus. 2020 Jul 30;12(7):e9477
 2. Naomi R, Ridzuan PM, Bahari H. Current Insights into Collagen Type I. Polymers (Basel). 2021 Aug 9;13(16):2642.
 3. Yang FC, Zhang Y, Rheinstädter MC. The structure of people's hair. PeerJ. 2014 Oct 14;2:e619.
 4. Varani J, Dame MK, Rittie L, Fligiel SE, Kang S, Fisher GJ, Voorhees JJ. Decreased collagen production in chronologically aged skin: roles of age-dependent alteration in fibroblast function and defective mechanical stimulation. Am J Pathol. 2006 Jun;168(6):1861-8.