Kolagen morski - opatentowany Peptan® F z gwarancją skuteczności

Kolagen morski - opatentowany Peptan® F z gwarancją skuteczności

Kolagen morski i kolagen morski + hialuron + wit. C to dwie nowości w asortymencie marki Intenson. Produkty to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy pytali o alternatywę dla bestsellera kolagenu anti-age mającego pochodzenie zwierzęce.

Kiedy i dlaczego powinniśmy suplementować kolagen?

Kolagen to naturalna substancja występująca w ciele człowieka. Nazywana jest „białkiem młodości”, dlatego, że stanowi aż 75% suchej masy skóry i odpowiada za jej piękny i młody wygląd – elastyczność, jędrność i gładkość. Ponadto, jest jednym z głównych składników tkanki łącznej, stanowiące około 30% wszystkich białek ludzkich. Jego podstawowym zadaniem jest łączenie ze sobą komórek, dlatego jest on budulcem większości narządów, przede wszystkim skóry, kości i zębów, ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych oraz rogówek oka. Wraz z upływem lat kolagen ulega coraz szybszemu rozkładowi, a organizmowi trudniej nadrobić jego ubytki. Badania wskazują, że w dwudziestym roku naszego życia zaczynamy tracić już 1% kolagenu rocznie, a w ciągu 5 lat menopauzy aż 30%. Dlatego, gdy zaczynamy odczuwać skutki braku kolagenu w skórze tj. bóle kości, stawów, czy pogorszenie stanu skóry warto zacząć suplementować kolagen.

Co wyróżnia kolagen morski Intenson na tle innych konkurencyjnych marek?

Kolagen morski zawiera wysoką dawkę kolagenu morskiego w tabletce. Bez wypełniaczy zwiększających masę tabletki. Masa tabletki to aż 500 mg. Wiele dostępnych na rynku preparatów ma dużo mniejszą masę tabletki lub zawartość samego kolagenu w jednej tabletce, dlatego wybierając odpowiedni dla siebie kolagen kluczowe jest, aby porównać nie tylko cenę, ale również masę tabletki oraz zawartość kolagenu.

Innowacja w peptydach

Kolagen morski to nic innego, jak Peptan® F - opatentowane peptydy kolagenu rybiego opracowane we francuskim laboratorium, co gwarantuje jego najwyższą jakość oraz skuteczne działanie. Masa cząsteczkowa to 2000 Da. Charakteryzuje się ponad 90% biodostępnością (wchłanialnością) i wysokim stężeniem kluczowych aminokwasów.

Gwarancja skuteczności w badaniach

Przeprowadzone badania kliniczne wykazały skuteczność Peptan® F w:

 • Zmniejszaniu zmarszczek
 • Poprawie wyglądu włosów
 • Poprawie nawilżenia skóry
 • Zachowaniu zdrowych stawów
 • W profilaktyce zdrowych kości
 • W zachowaniu masy mięśniowej

Redukcja zmarszczek:

Badania wykazały, że spożywanie 5 g kolagenu Peptan® F dziennie przez 90 dni zmniejsza zmarszczki:

 • O 13% wokół oczu
 • O 10% wokół ust

Poprawa wyglądu włosów:

Te same badania wykazały, że spożywanie 5 g kolagenu Peptan® F dziennie przez 90 dni sprawia, że włosy są mocniejsze aż o 13%.

Poprawa nawilżenia skóry:

Peptan® F wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Badania wykazały, że:

 • Spożywanie 5 g kolagenu Peptan® F przez okres 8 tygodni zwiększa nawilżenie skóry aż o 28%
 • 91% osób biorących udział w badania zauważyło wyraźny wzrost nawilżenia skóry

Wsparcie w zachowaniu zdrowych więzadeł:

Badanie, w którym brało udział 94 kobiet w wieku od 40-70 lat z problemami z więzadłami w kolanie wykazało, że przyjmowanie 8 g Peptan® F przez okres 6 miesięcy daje następujące rezultaty:

 • Wzrost wyniku na skali Lysholma średnio o 7%, co przekłada się na zwiększenie sprawności stawów.

Profilaktyka zdrowych kości:

Peptan® F ma udowodniony badaniami:

 • Pozytywny wpływ na zachowanie mineralizacji kości, co chroni przed utratą kości.

Wsparcie w zachowaniu masy mięśniowej:

W badaniu na grupie starszych kobiet w wieku 65-85 lat, które przyjmowały Peptan® F wykazano, że:

 • Peptydy kolagenu wpływają na zachowanie masy mięśniowej.

Skąd te wątpliwości?

Poprzez media oraz portale społecznościowe często docierają do nas głosy jakoby kolagen miały w ogóle nie działać, bądź też nie wchłaniać się do organizmu. Kolagen, jako suplement pojawił się na rynku stosunkowo niedawno, natomiast już od wieków znano i doceniano jego właściwości spożywając go w formie odzwierzęcej (kurze nóżki, skóra itd.). Kolagen w formie suplementu to nic innego, jak bardziej przystępna dla niektórych forma przyjmowania naturalnego kolagenu. Za potwierdzeniem skuteczności może też przemawiać fakt, że popularność kolagenu w USA w ciągu ostatnich 6 lat wzrosła aż 6-krotnie (badania firmy Nutrition Business Journal). Za takim wynikiem stoją konsumenci, którzy przyjmują go regularnie ze względu na odczuwane rezultaty.