Intenson sprzedał sklep internetowy Yerbamatestore.pl spółce Etin Group

059611_r0_620

Internetowy sklep Yerbamatestore.pl zmienił właściciela. Producent superfoods – firma Intenson, sprzedała e-sklep z asortymentem do parzenia hebaty Yerba Mate, jednemu z największych graczy internetowej sprzedaży herbat w Polsce – spółce Etin Group. Strony nie ujawniają szczegółów transakcji.

 

Sklep internetowy Yerbamatestore.pl działa od grudnia 2006 roku. To jeden z najstarszych sklepów oferujących największy wybór Yerba Mate w polskim Internecie. W asortymencie sklepu znajduje się również zdrowa, ekologiczna oraz bezglutenowa żywność, w tym produkty marki Intenson. – Sprzedaż sklepu wpisuje się w realizację celów strategicznych spółki – wyjaśnia Michał Lasocki, prezes Intenson.

 

– Obecnie koncentrujemy się na rozwoju działalności w handlu tradycyjnym i nastawiając się na współpracę z sieciami handlowymi wchodzimy na rynek zagraniczny. Sprzedaliśmy część biznesu, jaką był sklep Yerbamatestore.pl, ponieważ rynek e-commerce nie jest aktualnie jednym z naszych priorytetów – dodaje Lasocki.

 

Intenson to innowacyjna polska marka, która specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji zdrowej żywności, w tym również produktów określonych mianem superfoods. Firma istnieje od 2011 roku. Wprowadziła na polski rynek m.in.: yerba mate, nasiona chia, jagody goji, młody jęczmień czy spirulinę. Nowością w ofercie firmy są nasiona konopii oraz bezglutenowe musli.

 

Intenson zamknął 2015 r. z przychodami ze sprzedaży na poziomie 20 mln zł. Firma rozwija sprzedaż krajową i walczy o zagraniczne kontrakty. W 2016 r. firma celuje w 35-40 mln zł przychodów ze sprzedaży. Jedna piąta przychodów w 2016 r. ma zostać wygenerowana ze sprzedaży zagranicznej.

 

Produkty pod marką Intenson są dostępne w ofercie krajowych marketów oraz delikatesów, a także w sklepach specjalistycznych ze zdrową żywnością. Od dwóch lat, firma rozwija zagraniczną sieć dystrybucji, i eksportuje swoje produkty m.in. do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Austrii, Niemiec, Czech i do Słowenii. W ofercie sprzedażowej, znajduje się 100 superzdrowych produktów.

 

http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/intenson-sprzedal-sklep-internetowy-yerbamatestore-pl-spolce-etin-group,133531.html

shop

SKLEP INTERNETOWY

Kup nasze produkty online

business

KLIENT BIZNESOWY

Strefa zakupów hurtowych.