Intenson, producent superfoods, rozważa wejście na giełdę po kapitał na dalszy rozwój

069843_r0_620

Rok 2016 był dla nas rokiem pełnym wyzwań. Zwiększyliśmy moce produkcyjne poprzez otwarcie nowego zakładu konfekcjonowania. Skupiliśmy się na podwyższaniu standardów i jakości produktów. Nasz nowy zakład jest dostosowany do najbardziej restrykcyjnych wymagań jakości – BRC i IFS – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Michał Lasocki, prezes Intenson Europe Sp. z o.o.

 

Prezes Intensona dodał,  że w 2016 r. firma dokonała dynamicznego wzrostu sprzedaży dzięki akcjom in-out w dyskontach. Firma wprowadziła do oferty wiele nowych produktów, takich jak bezglutenowe płatki owsiane czy hummusy z superfoods.
Jakie są plany Intenson na kolejny rok?
– Naszym celem jest zwiększyć udział na rynku zdrowej żywności, dlatego będziemy wprowadzać nowe produkty, których nie zdążyliśmy wprowadzić w tym roku. Inwestujemy intensywnie w nowe linie produkcyjne. Jesteśmy w trakcie budowania własnego laboratorium, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze lepiej nadzorować jakość naszych produktów oraz selekcjonować dostawców. Chcemy też zwiększyć i postawić na sprzedaż zagraniczną. Uważamy, że jest to dobry kierunek na przyszły rok. Dużym wyzwaniem dla nas będzie pozyskanie dodatkowego finansowania, na czym będziemy się koncentrować. Rozważamy też wejście na giełdę i pozyskanie kapitału na dalszy rozwój – zapewnia Michał Lasocki.

 

Zapytaliśmy prezesa Intenson Europe czego życzy sobie i innym przedsiębiorcom z sektora spożywczego w 2017 roku?

 

– Chciałbym, aby przedsiębiorcy byli dumni z polskich produktów i wprowadzali je na nowe rynki zbytu, szczególnie za granicą. Dodatkowo życzę im i sobie – optymizmu i wyobraźni, byśmy mogli dostrzegać szanse i nowe możliwości. Odwagi i spokoju, aby konsekwentnie realizować przyjęte założenia. Energii do działania, a przede wszystkim mądrych i życzliwych osób wokół, z którymi warto przezwyciężać trudności i razem świętować sukcesy – mówi Michał Lasocki.

 

http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/intenson-producent-superfoods-rozwaza-wejscie-na-gielde-po-kapital-na-dalszy-rozwoj,138296.html

 

shop

SKLEP INTERNETOWY

Kup nasze produkty online

business

KLIENT BIZNESOWY

Strefa zakupów hurtowych.